Zvířecí hybridi 2

15. prosince 2015 v 18:09 | Arashi** |  Zvířata
Křížením různých druhů ar je možné získat jedince s nádherným pestrým zabarvením. Na snímku je kříženec ara catalina - potomek ary ararauny a ary arakangy. | Kredit: <a href="https://www.flickr.com/photos/dcoetzee/3572948635">D Coetzee</a>Křížením různých druhů ar je možné získat jedince s nádherným pestrým zabarvením. Na snímku je kříženec ara catalina - potomek ary ararauny a ary arakangy.

Cichlida papouščí je uměle vytvořeným křížencem různých druhů kančíků. Na akvaristicý trh byla uvedena v osmdesátých letech minulého století na Tchaj-wanu a dodnes je předmětem sporů o etičnost jejího vyšlechtění - tato cichlida totiž disponuje různými anatomickými deformacemi.<br>Kredit: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/File:BloodParrot.jpg">PorcPuff</a>, CC BY-SA 3.0 Cichlida papouščí je uměle vytvořeným křížencem různých druhů kančíků. Na akvaristicý trh byla uvedena v osmdesátých letech minulého století na Tchaj-wanu a dodnes je předmětem sporů o etičnost jejího vyšlechtění - tato cichlida totiž disponuje různými anatomickými deformacemi.


2. Páv kontra perlička
Kdo: kříženec páva s perličkou (samostatné pojmenování zatím neexistuje)
Rodičovské druhy: páv korunkatý (Pavo cristatus) a perlička kropenatá (Numida meleagris)
Zajímavost: jedná se o křížence druhů ze dvou různých čeledí
Ptáci z řádu hrabavých, z jejichž řad se rekrutuje velká část domácí drůbeže, představují poměrně širokou skupinu poměrně nepříbuzných druhů majících navíc často původ ve zcela odlišných oblastech světa. I přes to se daří řadu z nich úspěšně křížit. Výsledné mozaiky znaků tak představují křížence, kteří vznikli spojením nejvzdálenějších známých příbuzných nezřídka příslušníků jiných čeledí (slovosled?).

Křížení mezi kontinenty
Původní vlastí všech ptáků z čeledi perličkovitých je subsaharská Afrika. Z ní se postupně na dvorky celého světa rozšířila i oblíbená drůbež perlička kropenatá.
Původní vlastí pávů, které ornitologové řadí do čeledi bažantovitých, je zase jižní a východní Asie. Stejně jako perličky se pávi jakožto domestikovaní ptáci rozšířili prakticky po celém světě.
Zkřížením obou druhů vzniká životaschopné, nicméně neplodné potomstvo. Jedná se však prakticky o rekord v evoluční vzdálenosti mezi druhy, které je možné úspěšně zkřížit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Caseygon Caseygon | E-mail | Web | 22. září 2017 v 15:00 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!..</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama