Zvířecí hybridi

15. prosince 2015 v 17:58 | Arashi** |  Zvířata

Zubroň

zvireci-krizenci17
Zubroň je křížencem zubra a skotu, který má kořeny v Polsku. Právě zde na farmě Leopolda Walického v roce 1847 se narodil první exemplář. Zubroni jsou větší a silnější než jejich předci, samci dosahují až 1200 kilogramů živé váhy. V současnosti je možno vidět dva exempláře v zooparku u Bělověže.

Jaglion

zvireci-krizenci15
Jaglion je potomkem samce jaguára a lvice. Dva exempláře na fotce jsou Jahzara a Tsunami, kteří se narodili v přírodní rezervaci v kanadském Ontariu. Jejich rodiče, černý jaguár Diablo a lvice Lola, byli spolu od mala vychováváni a k početí došlo neplánovaně.

Leopon

zvireci-krizenci13
Leopon je výsledkem křížení mezi samcem leoparda a lvicí. Tento druh, který můžete vidět jen v zajetí, je zajímavý především kombinací těla leoparda s hřívou lva.

Dzo

zvireci-krizenci12
Dzo je kříženec skotu a jaka divokého. Najdete je především v Tibetu a Mongolsku, kde jsou ceněni pro své množství masa a mléka. Jsou také větší a silnější než druhy obou jejich rodičů, a tak je využíván i jako tažné zvíře.

Cama

zvireci-krizenci11
Cama, kříženec velblouda a lamy, se poprvé objevila v Dubaji, kde byla zkřížena přes umělé oplodnění. Cílem bylo vytvořit živočicha s lepší vlnou než má lama a s velikostí a silou dromedára.

Narluga

zvireci-krizenci10
Narluga je potomkem jediných dvou živočichů v čeledi narvalovitých - narvala a běluhy. Narlugové jsou velmi vzácní, ovšem více se začali objevovat na severu Atlantského oceánu, což podle vědců může být znamením klimatických změn.

Beefalo

zvireci-krizenci8
Beefalo je kříženec bizona a skotu. Jméno opět vzniklo spojením slov beef (hovězí) a buffalo (bizon). První kříženci se objevili už v roce 1749, záměrně se však začali křížit až v průběhu 19. století. Beefala je prý snazší podojit a vyznačuje se tmavější a hustější srstí.

Wholphin

zvireci-krizenci7
Wholphin je velmi vzácným křížencem delfína skákavého a kosatky černé. Jeho jméno vzniklo spojením anglických slov whale (velryba) a dolphin (delfín). Kosatka však velrybou není, a tak už je i název zavádějící. Wholphini byli spatření ve volné přírodě, jeden exemplář žije ve vodním parku na Havaji.
zvireci-krizenci5

Kojovlk

zvireci-krizenci4
Kojovlk (anglicky coywolf, zatím není ustálený český ekvivalent) je hybrid rozšířený v Severní Americe, který zde má už stoletou historii. V této oblasti se kvůli kácení a obsazování území kolonisty z Evropy začaly zhoršovat podmínky pro místní šelmy, a tak se mezi sebou začaly křížit. Kojovlk bývá větší než kojot a jeho vytí začíná jako vlčí, ale končí jako kojotí.

Zebroid

zvireci-krizenci3
Zebroid je křížencem zebry a koně či osla. Většinou jsou to samci s pruhy a řehtáním jako zebra, ale v ostatním jsou spíše podobní koním či oslům, ať už vzhledem nebo chováním. Zebroid je unikátní kříženec, ale ve svých textech o něm psal už i Darwin.

Tigon

zvireci-krizenci2
Tigon je opakem ligra, je to tedy kříženec tygřího samce a lvice. Tigon nedosahuje takových rozměrů jako ligr, málokdy je větší než lvice a často váží kolem 180 kilogramů. Zajímavostí je, že může vykazovat znaky obou rodičů, může mít skvrny po matce (lvíčata se rodí skvrnitá) a pruhy po otci.

Ligr

zvireci-krizenci1
Ligr je kříženec mezi samcem lva a samicí tygra, který dosahuje značných rozměrů - jeho tělo může být dlouhé přes tři metry s hmotností přes 400 kg. Jedná se tak o největší známou kočkovitou šelmu světa. V přírodě ji však nenaleznete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama