Energetičtí upíři: Jsou mezi námi?

7. prosince 2011 v 17:22 | Arashi** |  upíři
O fenoménu energetických upírů se v současné době mluví poměrně hodně, někteří ezoterici se nezdráhají vyslovit názor, že se vzájemné energetické zneužívání stává epidemií. Je to prý způsobeno tím, že žijeme v neustálém emočním i fyzickém napětí. Místo abychom se snažili o pochopení, spíše si vzájemně narušujeme vnitřní naladění, vnitřní harmonii. V čem energetické upírství spočívá? Každý člověk má svou životní energii, která mu dodává sílu, vitalitu. A každý z nás rovněž disponuje více či méně schopností dodávat či odnímat tuto energii jiným. A může dojít k tomu, že někteří lidé vědomě či nevědomky svou energii rozdávají a jiní ji zase odnímají - "kradou". Tito lidé si pak zaslouží označení energetičtí upíři.
Osobám, které jsou energetickými upíry dlouhodobě "terorizovány", pak mnohdy nezbude nic jiného než se také stát upíry, aby si mohli chybějící a k životu potřebnou energii doplnit. Dění se tedy shoduje s lidovou pověstí o klasických upírech - kdo je vysáván upírem, za čas se jím sám stane. Jak poznáte energetického upíra? V jeho přítomnosti vám bez zjevných důvodů nebude dobře, po jeho odchodu pocítíte únavu, slabost, depresi či špatnou náladu, zatímco on od vás bude odcházet s úsměvem a plný energie. Energetickým upírem může být prakticky kdokoli - o energii vás může obírat váš známý, člen rodiny, kolegyně v práci, soused… Někdy mu k tomu stačí pobýt ve vaší blízkosti. Někteří energetičtí upíři ale potřebují osobníkontakt.
Musí si na vás (třeba nechtěně) sáhnout a podobně. Každopádně jeho přítomnost ponesete nelibě a může se dokonce stát příčinou vašich nejrůznějších zdravotních potíží. V současné době nemáme pro působení energetických upírů dostatečný vědecký důkaz. Nicméně americká společnost Suscitatio prováděla statistický průzkum, který poukázal na zvýšený výskyt určitých onemocnění (nespavost, chudokrevnost, fibromylgie a hemofýlie) u osob, které okolí označuje za energetické upíry, nebo pracují s životní energií. Výsledky průzkumu ale nejsou směrodatné, nebylo prováděné žádné další lékařské vyšetření. Pokud energetický upír trpí nedostatkem energie nebo je vystaven extrémním podmínkám (například přímý sluneční svit), projeví se u něj údajně zdravotní problémy a psychické poruchy.

Úmyslní energetičtí upíři - využívají energii druhých naprosto cíleně, vědí, že se budou cítit lépe, jsou energeticky závislými. Nemusí o sobě přímo vědět, že jsou energetickými upíry, zato si dobře uvědomují, jak jim dělá dobře, když okolí úmyslně provokují, vyvolávají spory a podněcují ostré reakce. Proč? Hněv uvolňuje energii a tu oni přece rádi. Tito lidé s oblibou vyhledávají prostory, kde je více lidí - prostředky městské hromadné dopravy, obchodní centra atd. K tomuto typu upírů patří i násilníci, čerpají energii ze strachu, zoufalství svých obětí.

Neúmyslní energetičtí upíři - dokážou rovněž napáchat hodně škod a nezřídka se rekrutují z řad "milujících" matek. Matky mají tendenci v důsledku nějakých emočních výkyvů (může je způsobit rozvod, nemoc) navázat se na energii dítěte, aby si udržely jistou rovnováhu. Matka vyhledává jeho přítomnost, má silnou touhu po sdílení prožitků atd. Dítě si k sobě připoutává a svou energii časem mění na dusivou, nedovolí mu odpoutat se a postavit na vlastní nohy.

Dočasní energetičtí upíři - tento typ energetických upírů je nejčastější, ale ne nebezpečný. Občas se potřebujeme vypovídat ze svých problémů, svěřit se, necítíme se dobře. Svým utěšovatelům nevědomky také energii odsáváme. Ale nikomu z nás neuškodí, když se občas s druhými o energii podělíme. Leč - nesmí se to stát pravidlem a nesmí nás to zatěžovat. Dlužno dodat, že k tomuto upírství mají sklon zejména staří lidé.

Jak se bránit?
Nejjednodušší je kontaktu se vyhýbat. Ale za jistých okolností to udělat nelze a energetickým upírem může být i někdo z rodiny, koho v podstatě máme rádi. Každopádně při setkání s energetickým upírem je vhodné vyhýbat se častějšímu očnímu kontaktu, nedávat příliš najevo emoce - smích, pláč. Vlastním obranným systémem může být "bublina". Neochrání vás zcela, ale rozhodně ataky a negativní pocity zmírní. Každé ráno si představte, jak se celí balíte do bílého světelného obalu, který sahá do vzdálenosti několika centimetrů nad povrch vašeho těla. Bublinu si vizualizujte a tento ochranný obal několikrátdenně obnovujte. Další formou obrany je to, že v okamžicích, kdy se v přítomnosti další osoby necítíte dobře, překřížíte ruce či nohy. A pomoci vám může i silný zářič - oko Hóra. Pokud žijete s energetickým upírem pod jednou střechou, je to složitější. Jde-li o partnerský svazek, obvykle se časem rozpadá. Někdy je ovšem pouto silné a pak se druhý partner vlastně obětuje. U takovýchto partnerů se objevují stejné nemoci, ale jeden z nich (energetický upír) se vždy dříve uzdraví.
Bohužel já jsem typ úmyslného energetického upíra :-(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama