wampires

1. dubna 2010 v 17:22 | Arashi** |  upířiObčas se mezi lidmi nesou řeči o upířích očích, protože údajně nejsou tak úplně stejné jako lidské. To je vlastně pravda protože upíři mají oči jiné už v několika věcech.

Zaprvé- barva duhovky je většinou zbarvena, do ne příliš typické barvy. Například může být rudá, někdy až černá, sytě modrá, zelená a nebo směsicí dvou nebo tří prolínajících se barev.

Zadruhé- oči upírů mají jistou hloubku. To není myšleno jako že jsou zasazené hlouběji do hlavy :) ale že při bližším zkoumání si lidé mohou připadat jako když hledí na neomezený prostor.

Zatřetí- oči upírů na sebe často poutají pozornost hlavně kvůli tomu že v nich mají jakousi jiskru. odráží se jim v očích světlo a proto mají lesklé oči neustále, zatím co lidé by museli začít slzet aby se jim světlo v oku odrazilo stejně jako to je u upírů.

A začtvrté- poslední věcí související s očima je jeden z vedlejších smyslů. Občas se vyskytne upír ,který má tu schopnost lidi, a i upíry a jiné bytosti, svým pohledem uhranout.

česnek,stříbro a kříže? :
Věříte že se upíři bojí, nebo jsou alergičtí, nebo cokoli jiného co podporuje jejich nevoli k česneku, stříbru nebo ke křížům? Omyl!Mezi lidmi kolují zvěsti že upíři se zaleknou kříže, ale ve skutečnosti je kříž jen obyčejný výmysl křesťanských kazatelů, pokoušejících se v lidech probudit autoritu k církvi. Kříž se stal znakem křesťanů až po tom co byl J.Kristus ukřižován, ale upíři mají mnohem starší původ a kříž je pro ně pořád to co byl vždycky.
S česnekem se to má jinak.Česnek nikdy neměl a nemá s křesťany co do činění. Upíři proti česneku nic nemají a jediný důvod proč je nazýván jako upíří zastrašovadlo, je že jeden velmi starý upír jménem Marcus Voltura, si podrobil jedno Italské město. Před lidmi se vydával za křesťana a vyhnal upíry z města. Na veřejnosti tvrdil že jeho zbraní byl česnek, ale do opravdy upíry vyhnal s pomocí svých dvou bratrů, rovněž upírů. Na jeho počest se město jmenuje Volterra.
Stříbro je to jediné co má na sobě alespoň krapet pravdy,ale přesto se jedná o jeden velký omyl. Stříbro pro upíry nic neznamená, je to však určité nebezpečí pro likany(vlkodlaky).

upíří smysly :
Upíří smysli se velice liší,ale vždy se zlepšuje sluh,hmat a čich a naproti tomu se zhoršuje zrak. Pokud jde o vedlejší smysli,tak není žádné pravidlo, někteří upíři umí věštit budoucnost,jiní zas minulost,někteří umí číst myšlenky,nebo je mást a někteří nedostanou nic,nebo o tom alespoň neví. Upíři mezi sebou umějí dost dobře komunikovat aniž by se viděli ,což znamená že vytuší myšlenky jiného upíra ,který to dovolí(nikdo nedokáže číst myšlenky upíra jestli že mu to je proti srsti). Další velice zvláštní věcí je to že někteří upíři svými pocity ovlivňují počasí. Tuhle schopnost ovládají jen upíři ,kteří se dokáží soustředit na své pocity a dusit je v sobě. Jen 2% upírů umí nazřít budoucnost během bdělosti. Né každý má schopnost nazření ale ti,kteří to dokáží nazřívaj jenom když spí.

Jak upíři žijí ?

Chápete jak upíři žijí,vnímají,jak se cítí, nebo uvažují? Upíři se od sebe liší a neexistují žádná pravidla nebo charakteristiky jak se chovají nebo by se měli chovat.Někteří žijí jako normální lidé,někteří využívajá svých schopností ku prospěchu, ať sebe,nebo jiných a někteří žijí výhradně jako dravci.Ti draví se živí krví, nestárnou, neovládají se, podřizují si vampíry a bojují proti těm spořádaným, kteří si pečlivě chrání své území a nedovolí vampírů nebo dravým upírum zde lovit. Upíři v utajení vedou války proti jiným upírům, nebo vampírům a proti likanů, zatím co lidé žijí svůj obyčejný jepičí život šťastní že o pravé podtatě světa nevědí absolutně nic.
Upíři jsou samotáři, nebo žijí v páru a jen zřídka se zaplétají s krátkoživci ,nebo žijí v upířím společenstvu. Většinou upíři neuvažují zbrkle. Novorození se po nějakou dobu svého začátku ovládají jen stěží nebo vůbec pokud na ně někdo nedohlíží.A mají sklony k lehkomyslnosti a jejich dravost přerůstá hranice a i když v pozdější době dají přednost cestě dobra, jsou jak utržení ze řetězu, v lidském životě to je něco jako puberta.
Samotářtí upíři bývají právě ti, kteří jsou dravci . To však neznamená že to nemůžou být mírumilovní a ušlechtilí upíři se smyslem pro férplay. Žijící v páru můžou být jacíkoli a i můžou být třeba namíchaní.To znamená že jeden je třeba dravec ,který se neumí ovládat a dávno by se už prozradil nebýt toho že má družku, nebo druha, který ho umí zkrotit, dřív než na to příjde upír vládnoucí onomu kraji a vyřídího. Další možnost životního stylu je s krátkoživcem(normální člověk). Upíři ušlechtilí se většinou s krátkoživci nezapletou, ale ti lehkovážnější, nebo mladí a neskšení se často nechají unést krátkoživcovou obyčejností. Poslední varianta je společenstvo. Společenstvo upírů je obtěžkáno výhodami, ale jen málokteří upíři dokáží žít se spoustou jiných upírů. Ve společenství žijí povětšinou upíři starší než ti mladší už jen kvůli tomu že mladí se hůř ovládají.

jak se stát upírem?
Stát se upírem nevyžaduje vlastně nic zvláštního.Často se upíři množí bez ohledu na to jaká by byla katastrofa kdyby ovládli celý svět. Upírem je ten kdo se upírovi narodí,ale to se každému jen tak nepoštěstí. Typický způsob se stát upírem je,jak se často tvrdí, necht se kousnout,ať už dobrovolně nebo ne. Tuto častou chybou se projevují zejména potomci upírů.Upíří matka totiž nesnese vychovávat dítě a proto jsou často odkládány do domovů, jem málo kdy se malých upírků ujímá otec.Tím že nevyrůstají ve společnosti upírů,ale instinktivně vědí že jimi jsou, jim chybí praxe a vědomosti.Upíři poprvé dostávají chuť na krev kolem 17 roku. Rodoví upíři se pokoušejí z někoho stvořit upíra tím že ho kousnou,ale netuší že to nestačí,aby se oběť stala upírem ,musí se napít upíří krve. Jestli že to neudělá stane se z něj vampír. Poslední způsob jak se stát upírem, nebo z někoho upíra udělat je nejčastější a často né umyslný. Upír který z někoho stvoří upíra úmyslně ,se stává jeho patronem,naučí ho umění zrození upírů, podmínky přežití a vysvětlí mu vedlejší smysly. Jenom takovíto upíři si dávají pozor na třetí možnost a tou je vztah. Upíří vir se přenáší slinama. Ti upíři kteří si to při líbání uvědomují nikoho neůmyslně nenakazí. V případě bližšího vztaho(sexu) umí upíří vir nepřenést jen velice nadaný upír. Účiným prostředkem jak přenosu při sexu zabránit je rum. Rum v krvi člověka napomáhá útokům viru vzdorovat.

http://i159.photobucket.com/albums/t136/hjb_01/Vampire_Teeth1.jpg
www.kostliveni.mujblog.atlas.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angel Dolezal Angel Dolezal | E-mail | 21. září 2010 v 10:47 | Reagovat

Myslim ze vis  nich hodne kde si ty info: sehnal/a mne by to docela zajimalo napis mi na email :-| A jak dlouho se o stvoření jako upír zajímáš? A co o nich všechno víš.... kdes bych byl rád kdyby si poslal/a na email vsec tvoje blogy rad se na ne podivam 8-)

2 Angelina Angelina | 23. září 2010 v 20:41 | Reagovat

Upíři a Vampíři sou pěkný svině nejradši bych je povraždila...pustim se do nich teď s celou smečkou !! :-D

3 Seca Javia Seca Javia | 23. září 2010 v 20:45 | Reagovat

Asi tak sestřičko ;-) je to nejhoší rod ze světa co znam dělaj akorát ostudu!! Náš rod je nejlepší :D

4 Jenys Jenys | 23. září 2010 v 20:47 | Reagovat

Jo to s váma souhlasim jenom na půl nějaký upíři sou hodný a pomáhaj lidem!

5 Angelina a Seca Javia Angelina a Seca Javia | 23. září 2010 v 20:49 | Reagovat

Ale segruško snad ses nám nezapletla s upírem!!! To nemůžeš seš lugaru a nechceš bejt doufam jedna z těch hajzlů!! Riko by tě vyhodil ze smečky a roztrhal!!

6 Jenys Jenys | 23. září 2010 v 20:51 | Reagovat

haaaaaaaaaaahaaaaa Riko mi je u prdele a do vaší smečky nepatřim jenom se s váma bavim jo najdu si svoji smečku a Rika do toho nezatahuj jenom říkam že nějaký sou jiný než krvelačný bestie...... :-|   hmm,..aha jo to čumíš O_O  Mimochodem já si vystačim sama se sebou :-D

7 uchiha-sasuke-a-orochimaru uchiha-sasuke-a-orochimaru | E-mail | Web | 25. září 2010 v 12:30 | Reagovat

Nesnášim Lykany zabíjejí jen pro zábavu,
Upíři jsou jiní čistokrevný rod, který zabíjí jen pro obživu, brzy vyčistíme noc od podřadných stvůr a ovládneme noční svět.

8 uchiha-sasuke-a-orochimaru uchiha-sasuke-a-orochimaru | E-mail | Web | 25. září 2010 v 12:31 | Reagovat

[1]: Za pár dní se ozvu.

9 Není důležitý Není důležitý | 15. října 2011 v 20:52 | Reagovat

upíři namaj pomáhat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama