Sasuke a Sakura 1

3. října 2009 v 13:39 | Arashi** |  Příběhy
zase z jiného soudku

Jen šust papíru se linul bytem pohledného, šlachovitého mladíka s černými vlasy a s uhrančivýma očima. Otáčel dálší stránku a u ní se zastavil. Stránka patřila jen Sakuře. Vše o ní, její rodině, v jakém je týmu a samozřejmě její fotka.
Usmál se. Bylo jí 12 či 13, když je vzali do společného týmu, ještě s Narutem. ,,Naruto Uzumaki..."zašeptal do vzduchu. Mírně povytáhl koutky svých rtů. Kde teď asi je? Šel s Hinátou na dlouhou misi. Už se nevrátil týden. Je tu klid. (myšlenky) ,,Ach,...je tu takovej klid." protáhl se a stoupl si. Podlaha mírně zakřípala. Přešel k tmavé poličce. Na ni stál zaprášený rámeček s fotkou. Usmál se a setřel nanesený prach ze skla. Na fotce byli vyobrazeni Sasuke, Naruto, Sakura a jejich sensej Kakashi ,Sharingan' Hatake. Do okna mu vletěl malý ptáček a zazpíval mu svou píseň na uvítanou slunečného rána. Pohlédl na něj a záviděl mu křídla. Záviděl mu, že si kdykoliv může prohlédnout vesnici ze vzduchu, letět kam se mu zachce. Ptáček si prohrábl peří svým nažloutlým zobáčkem, protřepal své tělíčko a znovy vzlétl přivítat ostatní do nového dne.
Sasuke se otočil ke dveřím a vyšel ze svého bytu. Vyšel z vchodu do ulic Konohy a šel rovnou na stadión, kde se měl setkat s Kakashim. Šel kolem malých, nápadných obchůdku a zamyslel se, jestli má doma vůbec něco k snědku. Samozřejmě, že něměl a tak si řekl, že po setkání s Kakashim se staví pro potraviny. Šel dál. Potkal Konohamara, který běžel splnit misi ,,D". ,,Sasuke, nevíš kde JE Moegí? Hledám ji už celý věky!" zakřičel na něj z blízka. Se Sasukem to trhlo. ,,Ne, neviděl." odpověděl klidně a šel dál. Všichni ti lidé se někam snažili nejrychleji dostat. Potkal také Shizune, která byla na procházce s Tontonem. Usmál se a pozdravil. Po necelé čtvrthodince se dostal až ke stadionu. Vyšel a pozdravil starší Shinobi. Ti kývli a dál se bavili o silnějších zbraní. Sasuke se nezdržel. Ale měl velikou touhu s nima zůstat a taky na toto téma konverzovat. Po chvíli, kdy přešel do části se spousty dveří vedoucí do šaten, záchodů či lékařské ordinace, uslyšel z pravé strany volání o pomoc a bouchání o dveře. Podíval se na něj přímo. Dveře byly zabarykádovany velkým pytlem písku. V hlase poznal nějkou dívku. Výška nejspíše podobná té Sakuřině. Pořád slyšel bouchání na dveře. Soustředil svou chakru do noh a potom pytel jedním švihnutím odkopl stranou. Vstáhl ruku ke klice a otevřel dveře. Na druhé straně dívka s růžovými vlasy do dveří vrazila a skočila Sasukemu na hrudi. Vzhlédla a zrudla.,,S..Sasuke-kun...." zašeptala. Sasuke se na ní překvapeně podíval. ,,Sakuro,....cos tam dělala?" zeptal se a zvedl obočí. Sakura se postavila a vypadala uraženě. ,,Co myslíš? Učím se na medical ninju! JAko bys to nevěděl. Jenom mi potom nešly otevřít dveře a urvala sem kliku." zvedla levou ruku spolu s klikou.
,,Tys urazila kliku u dveří? Jak se ti to povedlo..." řekl za chvíli, po té, co se přestal stydět za to, že si nevzpoměl na její učení u páté hokáge. Sakura se ohradila nepříjemnou poznámkou a šla pryč. Sasuke jen zamrkal. Tak vlezlá holka se jen nevidí. Člověk jí pomůže z trapné situlace a ona se chová jako princezna. Co si o sobě vůbec myslí? Někdy je horší než Naruto....
Přišli do ,arény', kde nikdo nebyl. Jen tráva, keře, sem tam nějaký ten strom a celé to ohraničovala veliká, několika metrová bílá stěna. ,,Kde je?" zeptala se nahlas Sakura. Spíše to řekla jen tak do vzduchu. Sasuke nasadil svůj velice sladký hloupý výraz typu ,Tak tomu říkám tupost'. ,,No tady asi ne." řekl sarkasticky. Potom se za pár vteřin podíval, co na jeho jízlivou poznámku řekne, ale když se podíval, na místo, kde by měla být tak tam nebyla. Rozhlédl se. Uvíděl ji 50metrů za sebou. Stála a dívala se do země. Přišel k ní a podíval se na to samé místo co Sakura. Cítil se provinile. Tohle asi přepískl.
,,Sa..sakuro?" Ta se otočila. Její oči byly jiné. Zlé. Sakura na něj zautočila Kunajem. Švih sem, švih tam. Začala na něj útočit. Sasuke uhýbal a nevěřil svým očím. ,,Sak...sakuro!Co to vyvádíš?!" Vyhýbal se jejim ranám. Byla rozzuřená. Potom vyskočila do vzduchu a udeřila pěstí do země. Celá půda se otřásla. Její rána způsobila zemětřesení. Sasuke spadl na zničenou půdu. Sakura se na něj vražedně dívala. Potom se chytila oběma rukama za hlavu a křičela. Do očí se jí vrátil zdravý lesk. Sakura svěsila ruce podel těla a upadla. V poslední chvíli ji chytil Sasuke. Z nebe spadl ¨jejich sensej a Tsunade, pátá hokáge. Tvářili se velice šťastně a zároveň provinile. Sasuke se díval s jednoho na druhého a hledal v jejich tvářích odpovědi. POmalu mu to začalo docházet.
Proč probůh mlčí? Co to mělo se Sakurou znamenat? Zničeho nic na mě zaútočila. Jako by ji ruply nervy. Vždy jí to vzalo, když jsem ji tak slovně napadl, či odmítl ale nikdy to nevydukovalo v takový zápas. Proč se Tsunade tak tváří. Jako by provedla něco zlého. A Kakashi jak by smet. Moment.! Co,.....To snad ne!
,,Doufám, že je to jinak, než si myslím!" řekl a díval se přitom na Kakashiho, jejich senseje, ochránce....rádce.
Tsunade zavřela oči a vzdychla. ,,Ano,...Sasuke, uvažuješ zprávně,...."
Kakashi zaměřil své odkryté oko na malý kamínek u Sakuřiny boty. Tsunade si opět vzdychla.
,, Museli jsme vás oba vidět, jak si poradíte, když se jeden z vás zblázní."
,,Zblázní?" opakoval na půl ohromeně a na půl naštvaně Sasuke.
,,Vy ste ji otrávili a říkáte zbláznit?" nevěřil svým očím Sasuke. Držel tělo Sakury. Její růžové dlouhé vlasy se dotýkaly země. Sasuke si ji pořádně vzal do náruče. Klidně oddychovala a tvářila se překvapeně.
Tsunade se mu podívala hrdě do očí. ,,Neotrávila jsem ji, jen jsem uvolnila její druhé, horší já. Silnější já. To si musí podřídit a v tom ji pomůžeš ty. JAk v tréningu fyzickém, tak psychickém. Konoha se účastní soutěže dvojic. To znamená, že budete bojovat dvojice proti dvojici. Aby to bylo téměř vyrovnané, účastní se páry Chlapec, Dívka......Přišli jste mi přímo do ruky. Kakashi souhlasil. Tak buď tak hodný a nekňuč!"
Sasuke se na ni díval, jak kdyby ji viděl nahou. Tsunade zavřela oči a odešla. Kakashi na nic nečekal. Otočil se a svěsil hlavu. ,,Když tu není Naruto, je tu ticho, viď?" Sasukeho náhlá změna tématu dosti vyvedla z míry. ,,No,....je to nezvyklé ticho. Ale nechápu, proč ste tuto podpásovku udělali zrovna mě a ..."
,,Nejsi jen ty, Sasuke. Možná jsi nejlepší mladý ninja, ale pozor, tvou jedinou chybou, je..." nemohl doříct, neboť Sasuke zmizel i se Sakurou v náručí. Nechtěl slyšet, co má za nedostatek.
Nemůžu strávit tak drahocený čas trénováním Sakury. JE to ztráta času. Jsem mstitel, to jsem si dal za slib před .....,kolik to vlastně bylo let? Ani nevím,.....je to zvláštní. Pohlédl na Sakuru, která mu vděčně spala v náručí. Usmál se.Když tak nevině spí, připadá mi vpohodě. Je klidná. Tenkrát mě zachránila s Narutem. Tenkrát, když jsem utekl za Orochimarem. Zachránila mě a já ji poděkoval tím, že jsem ji odbyl a zranil. Přitom si vzpoměl, jak v Orochimarově doupěti před rokem s ní a s Narutem zápasil. Naruto si potom vzal na starost Orochimara a na Sakuru zbyl Sasuke. NEchtěla s ním bojovat, zvlášť, když ho chtěla zachránit. Dvakrát na ni použil Chidori a ona se i přes to držela. Byla pořezaná, celá od krve, plakala a i přes to byla schopna s ním bojovat. Taky si to s ní užil. Potom padla vyčerpáním. Vrzazil ji do břicha další dávku chidori. Klesla k zemi. KDyž ji chtěl dodělat. Podívala se na něj vlídně.
(MINULOST)
Sasuke jde pomalu ke zkrvavené Sakuře. Leži a nehýbe se. /Musím dokázat Orochimarovi, že na to mám/ Jde k ní. V ruce svírá Kunaj, kterým ji chce podříznout krk. Přišel k ní a chytil ji za vlasy. Pomalu ji zvedal. Sakura se nebránila, jen sténala. Klekla si. Věděla, že je konec. Zvedla hlavu a zadívala se do jeho očí se Sharinganem. Její zelené oči se na něj dívaly. Plné laskavosti, ani trocha zloby, nenávisti. Byly smířené se smrtí. Byla tak klidná. Sasuke se zatvářil nechápavě. ,,Zabiju tě,...rozumíš, zabiju! Proč neutíkáš? Proč nekřičíš? Neprosíš o slitování?" Byla to opravdu Shinobi. Pokusila se usmát. Skřivila napuchlý običej. Místo, aby prosila řekla: ,,Už nejsi Sasuke, kterého jsem znala, obdivovala a milovala. Jsi nic. Nebudu tě prosit, nebudu utíkat. To shinobi nedělá." Potom zavřela pusu a jen na něj zírala. Sasukeho sharingan se vytratil. Pořád svíral Kunaj a byl přpraven ho kdykoli použít. Sakura se potom skulila na zem. Byla vyčerpána. Sasuke chvíli stál a vzpomínal, na svou matku. Co mi říkala. Jak mu vyprávěla příběhy o pravých, nebojácných Shinobi. Sasuke si klekl a začal brečet. ,,Ne Itachi,...nejsem jako ty,..nezabiju ji!" s tím si vrazil kunaj do stehna. Probudil se ze snění. Podíval se kolem. Viděl vše již z jiného světa. Plno krve, jak jeho, tak převážně její. Rozbité sloupoví, podlaha. Všude abodnuté shurikeny. Na jednom vysel cár Sakuřiného oblečení. Zvedl sakuru a šel s ní pryč.
(NYNÍ)
Šel opuštěnou cestou u lesa. Potom si vzpoměl, jak se netradičně rozloučili, jak mu řekla, že jej miluje a on ji řekl, že je otravná. Podíval se opět na Sakuru. Měla otevřené oči a dívala se do dáli. Na samé místo, kde ji onehdy poprvé a nejspíše naposledy poděkoval. Sasuke se mírně zastyděl a přešel ke kamené lavičce, kde ji položil. Sakura si sedla. Nemluvila jen se dívala na místo, kde jí řekl své děkuji.
Sasuke se na ni díval. Už to nebyla 12ti letá malá holka, která jim byla poblázněná. Už ve 12ti lety byla skoro dospělá, někdy. Ale teď. Je ji 15, pokud se Sasuke nemílil.
Je tak rozhodná, vypadá jinak. Je vážná, nesměje se žádným vtipům, pomáhá lékařům a také v plnění menších úkolů. Nikdy jsem ji neviděl trénovat. Trénuje vůbec. Tenkrát u Orochimara, v jejich očích nebylo onen blud. A teď? Dívá se na místo, kde jsme se před 3mi lety náhodně potkali a ona mě chtěla zastavit. Proč se mračí...proč už ji nemám dost? vždy mi lezla s Narutem na nervy, ale tohle není ona Sakura, kterou znám. Už od té doby, co jsme se utkali...
Z přemýšlení ho vytrhl Sakuřin hlas.
,,Promiň,...Sasuke, ale musím si něco zařídit. " zvedla se a šla nyní stejným směrem, jako tenkrát Sasuke. Díval se za ní. Rozhodný, ladný pohyb. Ruce zaťaté v pěst. To není Sakura, která byla tak slabým, chytrým ninjou, tedy kinoichi. ,,Sakura Haruno....." zašeptal a pozoroval, jak se Sakura pohybuje a vzdaluje se od něj.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama